menu

Angra dos Reis

Angra dos Reis je oblíbené letovisko s nádhernými plážemi a svěží zelení, nacházející se 150 km jižně od města Rio de Janeiro. Na rozdíl od rušnější oblasti poloostrova Búzios nabízí Angra dos Reis úžasnou pohodu a klid a bez obav se dá říci, že se jedná o jedno z nejkouzelnějších míst v Brazílii. Skládá se z 365 ostrůvků s dominantním ostrovem Ilha Grande, více jak 2000 pláží, bujnou tropickou vegetací a kokosovými palmami.

Angra dos Reis se stala především v posledních letech přední turistickou atrakcí, dříve byla známá především tím, že zde měl honosnou vilu bývalý legendární pilot formule 1 Ayrton Senna, který zahynul v roce 1994.

Název tohoto městečka je odvozen od jeho objevení portugalským mořeplavcem Gasparem de Lemos v roce 1502, který se zde vylodil 6. ledna, tedy na Tři krále (Reis – králové). Kromě místních aktivit, jako jsou procházky k vodopádům, vyjížďky na horských kolech, výlety na rybaření na širém moři a plážové hry doporučujeme též fakultativní výlet do PARATY, romantického koloniálního městečka u mořského pobřeží, přes nějž šel kdysi veškerý obchod se zlatem z bohatých nalezišť v Minas Gerais. Městečko si uchovalo nedotčenou koloniální architekturu z 18. století a dnes přitahuje především umělce a milovníky historické atmosféry.

Zájezdy destinace Angra dos Reis